Obrót gospodarczy
Obrót gospodarczy

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w szczególności prawa spółek, prawa budowlanego, prawa własności intelektualnej. Świadczymy pomoc prawną, w tym przygotowujemy opinie prawne, udzielamy bieżących porad i konsultacji prawnych.

Reprezentujemy podmioty gospodarcze w sporach sądowych. Uczestniczymy na bieżąco w negocjacjach, doradzamy podczas prowadzenia przez przedsiębiorców procesów inwestycyjnych. Procesy sądowe prowadzimy przed Sądami Wszystkich Instancji wraz z postępowaniem egzekucyjnym.

Kancelarię w tym zakresie wzbogaca wieloletnia współpraca adw. Michała Jaszewskiego z jednym z największych Developerów w Kraju. Uczestniczymy na bieżąco w negocjacjach, doradzamy podczas wykonywania działalności gospodarczej przez różne podmioty.

Doradzaliśmy naszym Klientom przy takich Inwestycjach jak np. Budowa Złotych Tarasów w Warszawie,  budowa Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie, budowa kompleksu Jachranka w Serocku, budowa Metra w Warszawie, remont Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) oraz  udział w wielu innych inwestycjach gospodarczych.  

Nadto weryfikujemy kontrakty w jakich uczestniczą Nasi Klienci, starając się dostrzec płynące z Nich zagrożenia oraz zabezpieczyć Naszych Mocodawców na przyszłość. Staramy się nieustannie podnosić w tym zakresie swoje kompetencje uważnie śledząc zmiany przepisów, oraz analizując rynek tych usług.

Zakres usług:

 • Prawo gospodarcze
 • Prawo spółek
 • Prawo kontraktów
 • Prawo budowlane
 • Mediacje i negocjacje
wysoka jakość
Wizytówką Kancelarii jest profesjonalizm jej pracowników.
Naszą ambicją jest zadowolenie Klientów.
Wspólnoty mieszkaniowe
Wspólnoty mieszkaniowe

Kancelaria współpracuje z wieloma Wspólnotami na terenie Warszawy i okolic. Ponadto Kancelaria współdziała z  licencjonowanymi zarządcami nieruchomości  pracującymi na rzecz wielu wspólnot mieszkaniowych na na terenie dzielnic: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga, Brudno ale także w okolicach Warszawy na terenie Marek i Ząbek.  

Kancelaria wspomaga wspólnoty w bieżącym funkcjonowaniu, przygotowuje opinie prawne, dokumenty pod zgromadzenia wspólnoty w tym projekty uchwał, umów oraz wiele innych dokumentów niezbędnych do funkcjonowania wspólnoty.

Kancelaria prowadzi też procesy przeciwko Developerom oraz innym wykonawcom z zakresu wad części wspólnych nieruchomości, wykorzystując przy tym wiedzę zdobytą w sektorze budowlanym (o którym mowa powyżej). Kancelaria prowadzi też bieżącą windykację należności.  

zakres usług:

 • wsparcie bieżące
 • opinie prawne
WSPÓŁPRACA
z zarządcami nieruchomości
Kancelaria wspomaga wspólnoty w bieżącym funkcjonowaniu, przygotowuje opinie prawne, dochodzi roszczeń w ich imieniu.
Klienci Indywidualni
Klienci Indywidualni

Z uwagi na wieloletnie relacje z naszymi Klientami, pojawiła się potrzeba pomocy im w sprawach rodzinnych.  W związku z tym Kancelaria w razie potrzeby podejmuje się również prowadzenia spraw rodzinnych i karnych swoich stałych Klientów – jeżeli wymagają tego okoliczności.

ZAKRES USŁUG:

 • sprawy rodzinne - m.in. :  pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej; ustalenie miejsca pobytu; sprawy o rozwód; sprawy o ustanowienie kuratora; podziały majątku wspólnego; prowadzenie sporów o rozdzielność majątkowa. 
 • sprawy cywilne - m. in. : prawo kontaktów; przygotowywanie omów; opinii prawnych; analizy prawne i faktyczne; sprawy o zasiedzenia; wszelkie sprawy spadkowe z dziedziczenia testamentowego czy też ustawowego. 


Oraz:

 • sprawy karne
 • sprawy alimentacyjne
 • sprawy komornicze
 • kuratele
Skuteczność
prowadzonych postępowań prawnych
Wszystkie postępowania z firmami zakończone zostały ze skutkiem pozytywnym.
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia

Zajmujemy się prowadzeniem spraw w zakresie roszczeń odszkodowawczych powstałych w wyniku zaistnienia wypadków komunikacyjnych.

W związku z tym prowadzimy procesy przed Sądowe i Sądowe w zakresie odpowiedzialności z polis ubezpieczeniowych AC i OC, pojazdów mechanicznych, takich jak samochody ale także innych pojazdów czy urządzeń jak np. motocykle czy też urządzeń i pojazdów budowlanych.

Prowadzimy przy tym sprawy, dotyczące zarówno osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych z zakresu szkody na mieniu (np. kradzież / uszkodzenie samochodu)  jak i na osobie (np. uszkodzenie ciała / rozstrój zdrowia). Prowadziliśmy sprawy z udziałem takich firm jak PZU, Ergo Hestia, Warta, Compensa oraz innych.

Kancelarię cechuje w tym zakresie duża skuteczność. W sprawach niniejszych podchodzimy indywidualnie, chcąc zapewnić jak największą ochronę prawną swoim Klientom. Współpracujemy przy tym z rzeczoznawcą PZMOT, który, w razie potrzeby ocenia wartość uszkodzeń, przyczyny wypadku, wysokość odszkodowania oraz wartość naprawy.

Zakres usług:

 • roszczenia OC / AC
 • sprawy indywidualne
img
Działy rozwijające się

Od kliku lat Kancelaria rozwija się w kierunku związanym z prawem farmaceutycznym oraz rejestracją suplementów diety czy wyrobów medycznych. W tym zakresie Kancelaria współpracuje z osobami wyspecjalizowanymi w branży farmaceutycznej.

Przyszły zakres usług:

 • rejestracja suplementów diety
 • rejestracja wyrobów medycznych
 • rejestracja farmaceutyków

 

Kontakt

ul. Ludwika Zamenhofa 7 /4
Warszawa 00-165
Czynne 9.30 : 18.30

tel.: 606 950 650
e-mail: jaszewski@adwokatwarszawa.eu

© 2016, Projekt i realizacja strony www ADNET POLSKA strony www ADNET POLSKA
 
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie.   ZAMKNIJ   Więcej informacji